GÜZEL BİR UYKU !

Daha İyi Bir Uyku için Yatak Odasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Yanlış yatak odası tasarımları söz konusu olduğunda ilk sırada eşya kalabalığının yer aldığını söyleyebiliriz. Bugün birçok kişi yatak odasını depo gibi kullanma konusunda ısrarcı oluyor. Salon ya da oturma odası gibi sosyal bir alan olmadığı için yatak odasında kullanılmayan birçok eşyanın depolandığına şahit oluyoruz. Bu hem yatak odası dekorasyonunu olumsuz etkileyen bir görünüme neden oluyor hem de uyku kalitesini düşürüyor.

Huzurlu renklere kapılarınızı açın!

Uyku kalitesini etkileyen bir diğer unsur da renkler! Koyu renkleri seviyor olabilirsiniz, ancak iyi bir uyku için açık renklere yönelmeniz gerekecek. Siyah, kahverengi, bordo ya da mor gibi renkler her ne kadar yatak odanızı daha şık gösterseler de uyku için yanlış seçenekler. İnce geometrik desenlerin, küçük çiçek desenlerinin bulunduğu beyaz, bej, açık mavi ya da açık gri gibi renkler uyku için ideal seçeneklerdir. Açık mercan rengi de iyi bir alternatif olabilir.

Canlı çiçeklere veda edin!

Hepimiz canlı çiçekleri seviyoruz. Yaşam alanlarımıza mis kokuları ve güzel görünümleri ile farklılık kazandırdıkları kesin. Ancak söz konusu yatak odası olduğunda olumlu etkilerinin yanı sıra olumsuz etkileri de olabiliyor. Çiçekler gece boyu karbondioksit salınımı yaptıkları için ortamın oksijeni azaltırlar ve neredeyse size nefes alacak alan bırakmazlar. Bu nedenle yatak odanızda canlı çiçek bulundurmanız uyku problemi yaşamanıza neden olur.

Uzmanlar Diyorki

Uzmanların önerisi uyuduğunuz odada fazla eşyanın bulunmasını engellemek ama çok az eşya olmasının da önüne geçmek. Evet, yatak odasında biraz minimal davranabilirsiniz ancak bu sadece yatağınız ve dolabınız bulunsun anlamına da gelmiyor. Az eşyanın sebep olduğu güven yoksunluğu da uyku durumunu olumsuz etkiler. Eğer az eşyaya sahip bir odada uyuma deneyimine sahip olduysanız, uykuya dalmakta güçlük çektiğinizi fark etmiş olmalısınız. İyi bir uyku çekmek istiyorsanız yatak odanızda eşya oranına dikkat etmelisiniz.

Renkler Renkler ...

Duvarlarınız koyu renk olsa bile ev tekstili ürünleri ve perde gibi detaylarda mutlaka açık renkleri tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Eğer uykunuzda huzursuz olduğunuzu düşünüyorsanız, nevresim takımlarınızı açık renkli seçeneklerle değiştirerek kendinizi gözlemleyebilirsiniz. Uyku kalitenizin yükselmeye başladığını ve artık daha kolay uykuya daldığınızı göreceksiniz.

Rahat Bir Uyku İçin

Eğer geniş bir odaya sahipseniz, baş ucunuzda olmamak kaydıyla bir çiçek bulundurabilirsiniz. Ancak sayıları arttıkça geniş bir alanda da oksijenin azalmasına neden olabilirler. Yapacağınız yatak odası tasarımları içerisinde çiçekler etkin bir rol oynuyorsa, uyuma saatiniz yaklaşırken odadan çıkarmayı ve başka bir odada konumlandırmayı deneyebilirsiniz.

Hayallerinize Bizimle Ulaşın .

Ev Mobilyası

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.